5 458 nemovitostí v nabídce

Uložení nemovitosti do oblíbených

Pro přidání nemovitosti do oblíbených je nutné se přihlásit nebo registrovat

foto 1
foto 2
foto 3
příjezd s parkováním
příjezd s parkováním
foto 6
foto 7
foto 8
příjezd k domu
vlastní les
foto 11
foto 12
foto 13
foto 14
foto 15
foto 16
foto 17
foto 18
foto 19
foto 20
foto 21
Chalupy, 94 m2
15.800.000 Kč

Klatovy - Srní

ID nemovitosti:001596KH
Zastavěná plocha: 56 m2
Obytná plocha:94 m2
Užitná plocha:160 m2
Plocha sklepu:50 m2
Rok výstavby:1930
Poslední úprava:28. září 2020
Energetická náročnost budovyD - méně úsporná (?)

Cena

15.800.000 Kč

Popis

Moto: … tam kde „vlci“ dávají dobrou noc. Pozemky: celkem 3.864 m2, z toho zastavěná plocha 157 m2. Lokalita: Srní – krajina srdce a rodu spisovatele Šumavy Karla Klostermanna. A do zdejší čarokrásné přírody se vrátili i vlci - které můžete pozorovat v jejich prostředí ve výběhu zřízeném Šumavským národním parkem. Nabízená chalupa leží v části Srní zvané Mechov, v blízkosti Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu. Téměř za rohem je možno navštívit minipivovar U zlatého srnce, nebo si dojít k Hauswaldké kapli s léčivým pramenem nazývaným „České Lurdy“. Turistických cílů je tu mnoho (rozhledna Poledník, Prášily, Čeňkova Pila na soutoku řek Vydry a Křemelné atd.). Srní má výborné autobusové spojení, obchod s potravinami, poštu, krytý bazén, známou Slunečnou kavárnu s nejlepší marmeládou na světě ! Popis domu: hlavní stavbou na pozemku j kompletně podsklepený původní dům z roku 1930 s číslem popisným. Na bytelném kamenném suterénu je dřevostavba, tak typická pro šumavské stavby, kde vnitřní skladbu tvoří nahozené dřevěné špánky a vnější opláštění prkny. To vytváří výborné tepelně-izolační vlastnosti. Dům má velice dobrý krov a na střeše eternitové šablony na dvojitém šindeli. Vnitřní dispozice domu: v suterénu jsou 4 sklepy. V přízemí veranda se vstupní chodbou, jeden samostatný pokoj, kuchyně spojená s druhým pokojem, pod schody do patra WC s bojlerem a pračkou. V podkroví dvě ložnice, půda, koupelna a WC. V blízkosti domu se nachází chata upravená z vagonu (s krovem a střechou, zateplená, s dřevěným obkladem, s vytápěním přímotopem i možnost kamny), dále dřevník na palivové dřevo a sklad na nářadí. U příjezdové komunikace jsou tři parkovací stání, plus dvě stání se nachází blíže u domu. Intimitu kouzelného místa v panenské šumavské přírodě umocňují šumavské smrky s protékajícím potůčkem – kde v tichém lesním zátiší na vlastním pozemku rostou houby. Vlastní pozemek přechází do volné krajiny ve správě Národního parku Šumava. Inženýrské sítě: Voda- vlastní studna (vrt 30 m hluboký) + možnost napojení na obecní vodovod na pozemku. Kanalizace – obecní. Elektřina – nová zemní přípojka, 230/400V. Vytápění v domě - přízemí kamna na tuhá paliva, 1.patro přímotopy.

Poloha na mapě

Nemovitost nabízí

Radek Vrhel
codeOpiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

TOPlist TOPlist